Plugins - Loco Translate - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (465 entries)

en: "%1$s" %2$s by %3$s
nb_NO: "%1$s" %2$s av %3$s

en: "%s" is a directory, not a file
nb_NO: "%s" er en mappe, ikke en fil

en: "Hello Dolly" is part of the WordPress core
nb_NO: "Hello Dolly" er en del av WordPress-kjernen

en: %1$s file has been skipped because it's %3$s. (Max is %2$s). Check all strings are present before saving. | %1$s files over %2$s have been skipped. (Largest is %3$s). Check all strings are present before saving.
nb_NO[0]: %1$s fil ble hoppet over fordi den er %3$s. (Maksimum er %2$s). Kontroller at alle strenger er tilstede før lagring.
nb_NO[1]: %1$s filer ble hoppet over (den største er %3$s. (Maksimum er %2$s). Kontroller at alle strenger er tilstede før lagring.

en: %1$s string found in %2$s | %1$s strings found in %2$s
nb_NO[0]: %1$s streng funnet i %2$s
nb_NO[1]: %1$s strenger funnet i %2$s

en: %1$s string translated via %2$s | %1$s strings translated via %2$s
nb_NO[0]: %1$s streng oversatt via %2$s
nb_NO[1]: %1$s strenger oversatt via %2$s

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: %s already exists in this folder
nb_NO: %s eksisterer allerede i denne mappen

en: %s characters will be sent for translation.
nb_NO: %s tegn vil bli sendt til oversettelse.

en: %s dependent file will also be deleted | %s dependent files will also be deleted
nb_NO[0]: %s avhengig fil vil også bli slettet
nb_NO[1]: %s avhengige filer vil også bli slettet

en: %s file can't be matched to a known set of strings | %s files can't be matched to a known set of strings
nb_NO[0]: %s fil kan ikke matches med et kjent sett med strenger
nb_NO[1]: %s filer kan ikke matches med et kjent sett med strenger

en: %s file could not be moved | %s files could not be moved
nb_NO[0]: %s fil kunne ikke flyttes
nb_NO[1]: %s filer kunne ikke flyttes

en: %s file is writeable
nb_NO: %s filen er skrivbar

en: %s file moved | %s files moved
nb_NO[0]: %s fil flyttet
nb_NO[1]: %s filer flyttet

en: %s file saved
nb_NO: %s-fil lagret

en: %s fuzzy
nb_NO: %s uklare

en: %s is not a Gettext file
nb_NO: %s er ikke en Gettext-fil

en: %s new string added | %s new strings added
nb_NO[0]: %s ny streng lagt til
nb_NO[1]: %s nye strenger lagt til

en: %s obsolete string removed | %s obsolete strings removed
nb_NO[0]: %s utdatert streng fjernet
nb_NO[1]: %s utdaterte strenger fjernet

en: %s on disk
nb_NO: %s på disken

en: %s possible error detected | %s possible errors detected
nb_NO[0]: %s mulig feil oppdaget
nb_NO[1]: %s mulige feil oppdaget

en: %s source file will be scanned for translatable strings | %s source files will be scanned for translatable strings
nb_NO[0]: %s kildefil blir skannet for oversettbare strenger
nb_NO[1]: %s kildefiler blir skannet for oversettbare strenger

en: %s string | %s strings
nb_NO[0]: %s streng
nb_NO[1]: %s strenger

en: %s string marked Fuzzy | %s strings marked Fuzzy
nb_NO[0]: %s streng merket uklar
nb_NO[1]: %s strenger merket uklare

en: %s string updated | %s strings updated
nb_NO[0]: %s streng oppdater
nb_NO[1]: %s strenger oppdatert

en: %s translation copied | %s translations copied
nb_NO[0]: %s oversettelser kopiert
nb_NO[1]: %s oversettelser kopiert

en: %s unique source strings.
nb_NO: %s unike kilde-strenger.

en: %s untranslated
nb_NO: %s ikke oversatt

en: %s word | %s words
nb_NO[0]: %s ord
nb_NO[1]: %s ord

en: %s%% translated
nb_NO: %s%% oversatt

en: %u file deleted | %u files deleted
nb_NO[0]: %u fil slettet
nb_NO[1]: %u filer slettet

en: A newer version of Loco Translate is available for download
nb_NO: En nyere versjon av Loco oversettelse er tilgjengelig for nedlasting

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: API keys
nb_NO: API-nøkler

en: API region
nb_NO: API-region

en: About templates
nb_NO: Om maler

en: About the Tokenizer
nb_NO: Om Tokenizer

en: Access to this file is blocked for security reasons
nb_NO: Tilgang til denne filen er blokkert av sikkerhetsgrunner

en: Active theme:
nb_NO: Aktivt tema:

en: Add UTF-8 byte order mark
nb_NO: Legg til UTF-8 byte order mark (BOM)

en: Add automatic translation services in the plugin settings.
nb_NO: Legg til automatiske oversettelsestjenester i innstillingene for utvidelsen.

en: Add set
nb_NO: Legg til sett

en: Additional files found
nb_NO: Ekstra filer funnet

en: Administrators and auditors may wish to review Loco's <a href="%s">plugin privacy notice</a>.
nb_NO: Administratorer og auditører kan ønske å gjennomgå Loco sin <a href="%s">utvidelses personvernvarsel</a>.

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced configuration
nb_NO: Avansert konfigurasjon

en: Advanced tab
nb_NO: Avansert fane

en: Ajax controller returned empty JSON
nb_NO: Ajax-kontrolleren returnerte tom JSON

en: Ajax route not found: "%s"
nb_NO: Ajax rute ikke funnet: "%s"

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Allow (with warning)
nb_NO: Tillat (med advarsel)

en: Allow full access to these roles
nb_NO: Tillat med full tilgang til disse rollene

en: Are you sure you want to <strong>permanently</strong> delete the following file?
nb_NO: Er du sikker på at du vil <strong>permanent</strong> slette følgende fil?

en: Assign template
nb_NO: Tilknytt mal

en: Author details
nb_NO: Forfatter detaljer

en: Auto-translate this file
nb_NO: Auto-oversett denne filen

en: Available languages
nb_NO: Tilgjengelige språk

en: Backup files will be written when you save translations from Loco Translate editor
nb_NO: Sikkerhetsfiler vil bli skrevet når du lagrer oversettelser fra Loco Translate redigeringverktøyet

en: Binary file missing
nb_NO: Binærfil mangler

en: Blocked paths
nb_NO: Blokkerte baner

en: Bundle auto-configured
nb_NO: Bunt automatisk konfigurert

en: Bundle configuration saved
nb_NO: Buntkonfigurasjon lagret

en: Bundle name
nb_NO: Buntnavn

en: Bundle setup
nb_NO: Buntoppsett

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Changes to this file may be overwritten or deleted when you update WordPress
nb_NO: Endringer i denne filen kan bli overskrevet eller slettet når du oppdaterer WordPress

en: Check console output for debugging information
nb_NO: Sjekk konsollen for feilsøkingsinformasjon

en: Check the translations marked with a warning sign
nb_NO: Sjekk oversettelsene merket med et varslingstegn

en: Child theme declares the same Text Domain as the parent theme
nb_NO: Dattertemaet erklærer det samme tekstdomenet som foreldertemaet

en: Choose a language
nb_NO: Velg et språk

en: Choose a location
nb_NO: Velg en plassering

en: Choose a new location for these translations
nb_NO: Velg en ny plassering for disse oversettelsene

en: Click "Connect" to authenticate with the server
nb_NO: Klikk "Koble til" for å autentisere med tjeneren

en: Click the <a href="%s">setup</a> tab to complete the bundle configuration
nb_NO: Klikk på fanen <a href="%s">oppsett</a> for å fullføre buntkonfigurasjonen

en: Compiled translations
nb_NO: Kompilerte oversettelser

en: Compiling JSON files
nb_NO: Kompilerer JSON-filer

en: Compiling MO files
nb_NO: Kompilerer .MO-filer

en: Configuration reset
nb_NO: Konfigurasjon tilbakestilt

en: Configuration saved
nb_NO: Konfigurasjon lagret

en: Configure %s
nb_NO: Konfigurer %s

en: Confirm delete
nb_NO: Bekreft sletting

en: Confirm relocation
nb_NO: Bekreft omplassering

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: Connected to remote file system
nb_NO: Koblet til eksternt filsystem

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Copy %s instead
nb_NO: Kopier %s istedet

en: Copy PO file
nb_NO: Kopier PO-fil

en: Copy target translations from "%s"
nb_NO: Kopier mål oversettelser fra "%s"

en: Core translations &lsaquo; Loco
nb_NO: Kopier oversettelser &lsaquo; Loco

en: Create template
nb_NO: Opprett mal

en: Create template instead
nb_NO: Oppret mal isteden

en: Creating this file requires permission
nb_NO: Oppretting av denne filen krever tillatelse

en: Current configuration as XML
nb_NO: Gjeldende oppsett som XML

en: Custom language
nb_NO: Egendefinert språk

en: Custom translations may not work without System translations installed
nb_NO: Tilpassede oversettelser fungerer kanskje ikke uten Systemoversettelser installert

en: Debug
nb_NO: Feilsøk

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete %s
nb_NO: Slett %s

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Delete redundant files
nb_NO: Slett overflødige filer

en: Deleting this file requires permission
nb_NO: Sletting av denne filen krever tillatelse

en: Descriptive name for this set of translatable strings
nb_NO: Beskrivende navn for dette settet med oversettbare strenger

en: Directory doesn't exist
nb_NO: Mappen eksisterer ikke

en: Directory is writeable
nb_NO: Mappen er skrivbar

en: Disallow
nb_NO: Forby

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Domain path
nb_NO: Domenebane

en: Download action not found
nb_NO: Nedlastningshandling ikke funnet

en: Download controller returned empty output
nb_NO: Nedlastings kontrolleren returnerte tomt resultat

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit config
nb_NO: Rediger konfigurasjon

en: Edit file headers
nb_NO: Rediger filhodelinjer

en: Edit template
nb_NO: Rediger mal

en: Editing %1$s in %2$s
nb_NO: Redigerer %1$s i %2$s

en: Editing of POT (template) files
nb_NO: Redigering av POT (mal)-filer

en: Editor
nb_NO: Redigeringverktøy

[ctx: Editor]
en: %s translation
nb_NO: %s oversettelse

[ctx: Editor]
en: Add
nb_NO: Legg til

[ctx: Editor]
en: Check
nb_NO: Sjekk

[ctx: Editor]
en: Comments
nb_NO: Kommentarer

[ctx: Editor]
en: Context
nb_NO: Kontekst

[ctx: Editor]
en: Context not loaded
nb_NO: Kontekst ikke lastet inn

[ctx: Editor]
en: Download
nb_NO: Last ned

[ctx: Editor]
en: Plural
nb_NO: Flertall

[ctx: Editor]
en: Remove
nb_NO: Fjern

[ctx: Editor]
en: Revert
nb_NO: Last inn siden på nytt

[ctx: Editor]
en: Save
nb_NO: Lagre

[ctx: Editor]
en: Single
nb_NO: Enkelt

[ctx: Editor]
en: Source text
nb_NO: Kildekode

[ctx: Editor]
en: Source text not loaded
nb_NO: Kildekode ikke lastet inn

[ctx: Editor]
en: Suggest translation
nb_NO: Foreslå oversettelse

[ctx: Editor]
en: Sync
nb_NO: Synkroniser

[ctx: Editor]
en: Toggle Fuzzy
nb_NO: Veksle uklar

[ctx: Editor]
en: Toggle code view
nb_NO: Veksle kodevisning

[ctx: Editor]
en: Toggle invisibles
nb_NO: Veksle usynlige

[ctx: Editor]
en: Translated
nb_NO: Oversatt

[ctx: Editor]
en: Translation
nb_NO: Oversettelse

[ctx: Editor]
en: Translation not loaded
nb_NO: Oversettelse ikke lastet inn

[ctx: Editor]
en: Untranslated
nb_NO: Ikke oversatt

en: Either this file is missing or the server doesn't have permission to access it
nb_NO: Enten mangler denne filen eller har ikke tjeneren rettigheter for å få tilgang til den

en: Enable Ajax file uploads
nb_NO: Slå på Ajax filopplastinger

en: Enter a new location for this file
nb_NO: Oppgi en ny plassering for denne filen

en: Error
nb_NO: Feil

en: Exclude
nb_NO: Ekskluder

en: Excludes %1$s file over %2$s | Excludes %1$s files over %2$s
nb_NO[0]: Ekskluderer %1$s fil over %2$s
nb_NO[1]: Ekskluderer %1$s filer over %2$s

en: Extracting strings
nb_NO: Trekker ut strenger

en: Failed to build directory path
nb_NO: Feilet å bygge katalogsti

en: Failed to chmod %s
nb_NO: Feilet å chmod %s

en: Failed to connect to remote server
nb_NO: Feilet å koble til ekstern tjener

en: Failed to copy %1$s to %2$s
nb_NO: Mislyktes å kopiere %1$s til %2$s

en: Failed to create backup file in "%s". Check file permissions or disable backups
nb_NO: Feilet å opprette sikkerhetskopi i "%s". Kontroller filtillatelsene eller deaktiver sikkerhetskopier

en: Failed to create directory
nb_NO: Feilet å opprette mappe

en: Failed to delete %s
nb_NO: Feilet å slette %s

en: Failed to save file
nb_NO: Feilet å lagre fil

en: Falling back to source extraction because %s is missing
nb_NO: Søker etter kilden fordi %s mangler

en: File access disallowed
nb_NO: Ingen tilgang til filen

en: File backups are disabled in your plugin settings
nb_NO: Sikkerhetskopiering av filer er deaktivert i dine innstillinger

en: File deleted
nb_NO: Fil slettet

en: File does not have a valid header
nb_NO: Filen har ikke et gyldig sidehode

en: File doesn't exist
nb_NO: Filen eksisterer ikke

en: File info
nb_NO: Filinfo

en: File is a directory
nb_NO: Fil er en mappe

en: File is in binary MO format
nb_NO: Fil er i binært MO-format

en: File is protected by the bundle configuration
nb_NO: Filen er beskyttet av konfigurasjonen for bunten

[ctx: File location]
en: Author
nb_NO: Forfatter

[ctx: File location]
en: Custom
nb_NO: Egendefinert

[ctx: File location]
en: Other
nb_NO: Andre

en: File modification is disallowed by your WordPress config
nb_NO: Filendring er ikke tillatt av WordPress konfigurasjonen din

en: File modified
nb_NO: Fil modifisert

en: File not found
nb_NO: Fil ikke funnet

en: File prefix
nb_NO: Filprefix

en: File restored
nb_NO: Fil gjenopprettet

en: File size
nb_NO: Filestørrelse

en: File system access
nb_NO: Filsystemtilgang

en: Files and folders within the bundle that contain localized PHP code
nb_NO: Filer og mapper inne i bunten som inneholder lokalisert PHP kode

en: Files found
nb_NO: Filer funnet

en: Files in this location can be modified or deleted by WordPress automatic updates
nb_NO: Filer på denne plasseringen kan bli modifisert eller slettet av WordPress automatiske oppdateringer

en: Filter translations
nb_NO: Filtrer oversettelser

en: Folder
nb_NO: Mappe

en: Folders within the bundle that contain author-supplied translations
nb_NO: Mapper inne i bunten som inneholder forfatter-leverte oversettelser.

en: Folders within the bundle that will never be searched for files
nb_NO: Mapper inne i bunten som aldri vill bli søkt gjennom for filer

en: Full documentation
nb_NO: Full dokumentasjon

en: Fuzzy matching tolerance
nb_NO: Toleranse for uklar matching

en: Generate hash tables
nb_NO: Generer hash-tabeller

en: Get help with this
nb_NO: Få hjelp med dette

en: Getting help with Loco Translate
nb_NO: Få hjelp med Loco Translate

en: Go to WordPress Core
nb_NO: Gå til WordPress Kjernen

en: Grant access to roles
nb_NO: Gi tilgang til roller

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Help & support
nb_NO: Hjelp & brukerstøtte

en: Home
nb_NO: Hjem

en: If you have trouble translating this bundle, consider asking the author for help
nb_NO: Om du har problemer med å oversette denne bunten, vurder å spørre forfatteren om hjelp

en: If you've been given a configuration file by a developer, paste the XML code here
nb_NO: Hvis du har fått en konfigurasjonsfil av en utvikler, lim inn XML-koden her

en: Import config from XML
nb_NO: Importer konfigurasjon fra XML

en: Important
nb_NO: Viktig

en: In sync with template
nb_NO: Synkronisert med mal

en: Include
nb_NO: Inkluder

en: Include Fuzzy strings
nb_NO: Inkluder uklare strenger

en: Info and tutorials
nb_NO: Info og veiledninger

en: Initializing new translations in "%s"
nb_NO: Initialiserer nye oversettelser i "%s"

en: Initializing new translations in unknown set
nb_NO: Initialisering av nye oversettelser i ukjent sett

en: Install manually
nb_NO: Installer manuelt

en: Installed languages
nb_NO: Installerte språk

en: Invalid locale
nb_NO: Ugyldig landskode

en: It needs configuring before you can do any translations
nb_NO: Den trenger konfigurering før du kan gjøre noen oversettelser

en: JSON compilation failed for %s
nb_NO: JSON-kompilering mislyktes for %s

en: Just copy English source strings
nb_NO: Bare kopier engelske kildestrenger

en: Just now
nb_NO: Akkurat nå

en: Keep this translation
nb_NO: Behold denne oversettelsen

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language header is "%1$s" but file name contains "%2$s"
nb_NO: Språkoverskrift er "%1$s", men filnavnet inneholder "%2$s"

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Languages &lsaquo; Loco
nb_NO: Språk &lsaquo; Loco

en: Last extracted
nb_NO: Sist hentet

en: Last modified
nb_NO: Sist modifisert

en: Last translation
nb_NO: Siste oversettelse

en: Load config
nb_NO: Last inn konfigurasjon

en: Loading suggestions
nb_NO: Laster inn forslag

en: Locale code
nb_NO: Landskode

en: Locale name
nb_NO: Landsnavn

en: Locked
nb_NO: Låst

en: Loco Translate
nb_NO: Loco oversettelse

en: Loco Translate %s
nb_NO: Loco oversettele %s

en: Loco Translate is powered by
nb_NO: Loco oversettele er drevet av

en: Loco Translate requires the "%s" PHP extension. Ask your hosting provider to install it
nb_NO: Loco Oversett krever PHP-utvidelsen "%s". Be din hosting-leverandør om å installere den

en: Loco requires the <a href="http://php.net/manual/en/book.tokenizer.php" target="_blank">Tokenizer extension</a> to scan PHP source code for translatable strings
nb_NO: Loco krever <a href="http://php.net/manual/en/book.tokenizer.php" target="_blank">Tokenizer-utvidelsen</a> for å skanne PHP-kildekoden for oversettbare strenger

en: Loco was interrupted by output from %1$s:%2$u
nb_NO: Loco forstyrret av visning fra %1$s:%2$u

en: Loco, Translation Management
nb_NO: Loco, Oversettelse Administrering

en: MO file exists for this language already. Delete it first
nb_NO: .MO-fil eksisterer allerede for dette språket. Slett den først

en: Mark new translations as Fuzzy
nb_NO: Merk nye oversettelser som uklare

en: Maximum line length (zero disables wrapping)
nb_NO: Maksimum linjelengde (0 deaktiverer bryting av linjer)

en: Merge strings from related JSON files
nb_NO: Slå sammen strenger fra relaterte JSON-filer

en: Merged from %s
nb_NO: Sammenslått fra %s

en: Merged from source code
nb_NO: Sammenslått fra kildekode

en: Mismatching placeholder type; check against source text formatting
nb_NO: Ugyldig plassholder type; sjekk mot tekstformateringen i kilden

en: Missing placeholders; source text formatting suggests at least %s
nb_NO: Manglende plassholdere; kildens tekstformatering foreslår minst %s

en: Missing template
nb_NO: Mangler mal

en: Modification of POT (template) files is disallowed by the plugin settings
nb_NO: Endring av POT-(mal)filer er ikke tillatt i henhold til utvidelsens innstillinger

en: Modification of installed files
nb_NO: Modifisering av installerte filer

en: Modification of installed files is disallowed by the plugin settings
nb_NO: Modifisering av installerte filer tillates ikke av utvidelsesinnstillingene.

[ctx: Modified time]
en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Move %s
nb_NO: Flytt %s

en: Move files
nb_NO: Flytt filer

en: Need a human?
nb_NO: Trenger du et menneske?

en: New language
nb_NO: Nytt språk

en: New template
nb_NO: Ny mal

en: New template file
nb_NO: Ny malfil

en: New translations template for "%s"
nb_NO: Ny oversettelsesmal for "%s"

en: No core translation files are installed for this language
nb_NO: Ingen kjerneoversettelsefiler er installert for dette språket

en: No files found for this language
nb_NO: Ingen filer funnet for dette språket

en: No formatting errors detected
nb_NO: Ingen formateringsfeil oppdaget

en: No language selected
nb_NO: Intet språk valgt

en: No previous file revisions
nb_NO: Ingen tidligere flirevisjoner

en: No translation APIs configured
nb_NO: Ingen API for oversettelse satt opp

en: No translations found for "%s"
nb_NO: Ingen oversettelser funnet for "%s"

en: Not recommended
nb_NO: Ikke anbefalt

en: Note that the file may not be deletable due to additional ownership permissions
nb_NO: Merk at filen kan kanskje ikke være slettbar på grunn av ytterligere eierskapstillatelser

en: Nothing matches the text filter
nb_NO: Ingenting stemmer med tekstfilteret

en: Nothing needed updating
nb_NO: Intet trengte oppdatering

en: Notice
nb_NO: Merk

en: Number of backups to keep of each file:
nb_NO: Antall sikkerhetskopiering å beholde av hver fil:

en: Official configuration
nb_NO: Offisiell konfigurasjon

en: Official plugin page
nb_NO: Offisiell side for utvidelsen

en: Out of sync with template
nb_NO: Ikke synkronisert med malen

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Overwrite existing translations
nb_NO: Overskriv eksisterende oversettelser

en: PO file has different source strings to "%s". Try running Sync before making any changes.
nb_NO: .PO-filen har forskjellige kildestrenger til "%s". Prøv å kjøre synkronisering før du gjør noen endringer.

en: PO file has the same source strings as "%s"
nb_NO: .PO filen har samme kildestrenger som "%s"

en: PO file missing
nb_NO: .PO-filen mangler

en: PO file saved and MO file compiled
nb_NO: .PO fil lagret og .MO filen kompilert

en: PO file saved and MO/JSON files compiled
nb_NO: PO-fil lagret og MO-/JSON-fil kompilert

en: PO file saved, but MO file compilation failed
nb_NO: .PO-fil lagret, men .MO-filkompileringen feilet

en: Page not found
nb_NO: Side ikke funnet

en: Parent directory isn't writable
nb_NO: Modermappen er ikke skrivbar

en: Parent theme
nb_NO: Foreldertema

en: Partially configured bundle
nb_NO: Delvis konfigurert bunt

en: Pending
nb_NO: Ventende

en: Permission denied
nb_NO: Tillatelse nektet

en: Permission denied to update file
nb_NO: Tillatelse nektet for å oppdatere filen

en: Plugin not found: %s
nb_NO: Utvidelse ikke funnet: %s

en: Plugin settings
nb_NO: Innstillinger for utvidelse

en: Plugin translations &lsaquo; Loco
nb_NO: Oversettelse av utvidelser &lsaquo; Loco

en: Plugins
nb_NO: Utvidelser

[ctx: Plural category]
en: Few
nb_NO: Få

[ctx: Plural category]
en: Many
nb_NO: Mange

[ctx: Plural category]
en: One
nb_NO: Én

[ctx: Plural category]
en: Other
nb_NO: Andre

[ctx: Plural category]
en: Two
nb_NO: To

[ctx: Plural category]
en: Zero
nb_NO: Ingen

en: Plural forms differ from Loco Translate's built in rules for this language
nb_NO: Flertallsformer er ulik fra Loco Translates innebygde regler for dette språket

en: Possible syntax error in string formatting
nb_NO: Mulig syntaksfeil i strengformatering

en: Pretty formatting
nb_NO: Pen formatering

en: Project name
nb_NO: Prosjektnavn

en: Provide the following text when reporting a problem
nb_NO: Gi følgende tekst når du rapporterer et problem

en: Read only
nb_NO: Kun lesing

en: Recently updated:
nb_NO: Nylig oppdatert:

en: Recommended
nb_NO: Anbefalt

en: Refusing to copy over an existing file
nb_NO: Nekter å kopiere over en eksisterende fil

en: Relative path from bundle root to the official POT file
nb_NO: Relativ bane fra buntroten til den offisielle .POT filen

en: Relative path to template file
nb_NO: Relativ bane til malfil

en: Relocate
nb_NO: Omplasser

en: Reset config
nb_NO: Tilbakestill konfigurasjon

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Restore %s
nb_NO: Gjenopprett %s

en: Restrict locales
nb_NO: Begrens språk

en: Revisions are identical, you can delete %s
nb_NO: Revisjonene er identiske, du kan slette %s

en: Running plugins:
nb_NO: Aktive utvidelser:

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save config
nb_NO: Lagre konfigurasjon

en: Save credentials in session
nb_NO: Lagre legitimasjon i økt

en: Save settings
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Saving PO/POT files
nb_NO: Lagrer .PO / .POT-filer

en: Saving this file requires permission
nb_NO: Lagring av denne filen krever tillatelse

en: Scan JavaScript files with extensions:
nb_NO: Skann JavaScript-filer med endelser:

en: Scan PHP files with extensions:
nb_NO: Skann .PHP-filer med utvidelser:

en: See all core translations
nb_NO: Se alle kjerne oversettelser.

en: See all plugins
nb_NO: Se alle utvidelser

en: See all themes
nb_NO: Se alle temaer

en: See full disclaimer
nb_NO: Se full ansvarsfraskrivelse

en: Server returned invalid data
nb_NO: Tjeneren returnerte ugyldige data

en: Set up %s
nb_NO: Sett opp %s

en: Sets
nb_NO: Sett

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings saved
nb_NO: Innstillinger lagret

en: Setup
nb_NO: Oppsett

en: Setup tab
nb_NO: Oppsettsfane

en: Site language
nb_NO: Nettstedspråk

en: Site options
nb_NO: Innstillinger for nettstedet

en: Site options apply to all users of Loco Translate across the current site
nb_NO: Nettstedalternativer gjelder for alle brukere av Loco Translate over det gjeldende nettstedet

en: Skip PHP files larger than:
nb_NO: Hopp over .PHP filer større enn:

en: Skip template
nb_NO: Hopp over mal

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Source file paths
nb_NO: Kildebaner

en: Source files to scan:
nb_NO: Kildefiler å skanne

en: Start translating
nb_NO: Begynn å oversett

en: String debugger
nb_NO: Feilsøking av strenger

en: Strings
nb_NO: Strenger

en: Strings up to date with %s
nb_NO: Strenger oppdatert med %s

en: Strings up to date with source code
nb_NO: Strengene er allerede oppdatert mot kildekoden

en: Strings will be extracted to:
nb_NO: Strenger vil bli hentet til:

en: Suggested translations
nb_NO: Foreslåtte oversettelser

en: Super Admin
nb_NO: Superadmin

en: Support forum
nb_NO: Brukerstøtteforum

en: Sync with source when template missing
nb_NO: Synkroniser med kilden hvis malen mangler

en: Syncing PO files
nb_NO: Synkroniserer PO-filer

en: System diagnostics
nb_NO: Systemdiagnostikk

en: Template file
nb_NO: Malfil

en: Template file already exists
nb_NO: Malfil eksisterer allerede

en: Template file created
nb_NO: Malfil opprettet

en: Template missing
nb_NO: Mal mangler

en: Template options
nb_NO: Alternativer for mal

en: Text Domain cannot be empty
nb_NO: Tekst-domenet kan ikke være tomt

en: Text domain
nb_NO: Tekst-domene

en: The WordPress Team
nb_NO: WordPress-gjengen

en: The containing directory for this file doesn't exist either
nb_NO: Den inneholdende mappen for denne filen eksisterer ikke heller

en: The containing directory is writeable by %s, so you can add new files in the same location
nb_NO: Den inneholdende mappen er skrivbar av %s, så du kan legge til nye filer på den samme plasseringen

en: The default "languages" domain path has been detected
nb_NO: Standard domenemappe for "languages" oppdaget

en: The domain path is declared by the author as "%s"
nb_NO: Domenemappen er spesifisert av forfatteren som "%s"

en: The following file will be moved/renamed to the new location: | The following files will be moved/renamed to the new location:
nb_NO[0]: Følgende fil vil bli flyttet/gitt nytt navn til ny lokasjon:
nb_NO[1]: Følgende filer vil bli flyttet/gitt nytt navn til ny lokasjon:

en: The language of this site is %s.
nb_NO: Språket på dette nettstedet er %s.

en: The namespace into which WordPress will load translated strings
nb_NO: Tekst-domenet som WordPress vil laste oversatte strenger fra

en: Theme translations &lsaquo; Loco
nb_NO: Oversettelser av tema &lsaquo; Loco

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: These plugins have recently loaded translation files into the admin area
nb_NO: Disse utvidelsene har nylig lastet oversettelsefiler inn i administrasjonområdet

en: These translations are not linked to a POT file. Sync operations will extract strings directly from source code.
nb_NO: Disse oversettelsene er ikke knyttet til en .POT-fil. Synkronisering vil trekke ut strenger direkte fra kildekoden.

en: Third party services are subject to their own terms of use and may incur costs from the provider
nb_NO: Tredjepartstjenester vil forholde seg til sine egne bruksformål og kan gjerne medføre kostnader fra utgiver

en: This bundle does't declare a text domain; try configuring it in the Advanced tab
nb_NO: Denne pakken spesifiserer ikke en domenemappe; prøv å opprette en i Avansert-fanen

en: This bundle doesn't declare a domain path. Add one via the Advanced tab if needed
nb_NO: Denne pakken spesifiserer ikke en domenemappe. Legg til en i Avansert-fanen om du trenger det

en: This bundle doesn't define a translations template file
nb_NO: Denne bunten definerer ikke en oversettelsesmal fil

en: This bundle isn't automatically compatible and requires configuring before you can use all the functions of Loco Translate
nb_NO: Denne bunten er ikke automatisk kompatibel og krever konfigurering før du kan bruke alle funksjonene til Loco oversettelse

en: This bundle isn't fully configured, so we don't know what the following files are for
nb_NO: Denne bunten er ikke fullstendig konfigurert, så vi vet ikke hva følgende filer er for

en: This bundle isn't set up for translation in a way we understand
nb_NO: Denne bunten er ikke satt opp for oversettelse på en måte vi forstår

en: This bundle's configuration has been automatically detected and seems to be fully compatible
nb_NO: Denne buten sin konfigurasjon har blitt automatisk oppdaget og den virker fullstendig kompatibel

en: This bundle's configuration has been automatically detected, but isn't fully complete
nb_NO: Denne bunten sin konfigurasjon er automatisk oppdaget, men er ikke fullstendig kompatibel

en: This bundle's configuration is built into Loco Translate
nb_NO: Denne buntens konfigurasjon er innebygget i Loco

en: This bundle's configuration is provided by the author
nb_NO: Denne bunten sin konfigurasjoner er levert av forfatteren

en: This bundle's configuration is saved in the WordPress database
nb_NO: Denne bunten sin konfigurasjoner lagret i WordPress database

en: This bundle's template file doesn't exist yet. We recommend you create it before adding languages
nb_NO: Malfilen til denne bunten eksisterer ikke ennå. Vi anbefaler at du oppretter den før du legger til språk

en: This directory can't be written to directly by the web server
nb_NO: Denne mappen kan ikke bli skrevet til direkte av tjeneren

en: This directory is managed by WordPress, be careful what you delete
nb_NO: Denne mappen er administrert av WordPress, vær forsiktig med hva du sletter

en: This directory is managed by WordPress. Removed files may be restored during updates
nb_NO: Denne mappen tilhører WordPress. Fjernede filer kan bli lagt tilbake ved oppdateringer

en: This file can't be updated directly by the web server
nb_NO: Denne filen kan ikke bli oppdatert direkte av tjeneren

en: This file may be overwritten or deleted when you update WordPress
nb_NO: Denne filen kan bli overskrevet eller sletter når du oppdaterer WordPress

en: This is NOT a translation file. Manual editing of source strings is not recommended.
nb_NO: Dette er IKKE en oversettelsesfil. Manuell redigering av kildestrenger er ikke anbefalt.

en: This move operation requires permission
nb_NO: Denne flytteoperasjonen trenger tillatelse

en: This page was expecting a file, but the path is actually a directory
nb_NO: Denne siden forventet en fil, men banen er egentlig en mappe

en: This plugin doesn't collect any data from public website visitors.
nb_NO: Denne utvidelsen samler ikke data fra besøkende på nettstedet.

en: This plugin doesn't declare a text domain. It's assumed to be the same as the slug, but this could be wrong
nb_NO: Denne utvidelsen spesifiserer ikke en domenemappe. Det antas å være samme som utvidelsens slug, men det kan være feil

en: This plugin doesn't have its own translation files, but can be translated in the default text domain
nb_NO: Denne utvidelsen har ikke sine egne oversettelsesfiler, men kan oversettelses i standard tekstdomene

en: This text domain is not in Loco Translate's bundle configuration
nb_NO: Dette tekstdomene er ikke i pakkeoppsettet til Loco Translate

en: To create new files here you'll have to connect to the remote file system, or make the directory writeable by %s
nb_NO: For å opprette nye filer her må du koble til det eksterne filsystemet, eller gjøre katalogen skrivbar av %s

en: To make changes you'll have to connect to the remote file system, or make the file writeable by %s
nb_NO: For å gjøre endringer må du koble til det eksterne filsystemet, eller gjøre filen skrivbar av %s

en: Too many placeholders; source text formatting suggests a maximum of %s
nb_NO: For mange plassholdere kildens tekstformatering foreslår maksimalt %s

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Translate plugins
nb_NO: Oversett utvidelser

en: Translate themes
nb_NO: Oversett temaer

en: Translate themes and plugins directly in WordPress
nb_NO: Oversett temaer og utvidelser direkte i WordPress

en: Translation job aborted with %s string remaining | Translation job aborted with %s strings remaining
nb_NO[0]: Oversettelsesjobb avbrutt med %s streng igjen
nb_NO[1]: Oversettelsesjobb avbrutt med %s strenger igjen

en: Translation progress
nb_NO: Fremgang for oversettelse

en: Translation progress %s%%
nb_NO: Fremdrift for oversettelsen %s%%

en: Translation template is invalid (%s)
nb_NO: Oversettelsesmalen er ugyldig (%s)

en: Translations don't match template. Run sync to update from %s
nb_NO: Oversettelser samsvarer ikke med mal. Kjør Synkronisering for å oppdatere fra %s

en: Translations have been recently modified in the following bundles
nb_NO: Oversettelser har nylig blitt endret i følgende bunter

en: Translator credit
nb_NO: Kreditering av oversetter

en: Unconfigured bundle
nb_NO: Ukonfigurert bunt

en: Unexpected file type
nb_NO: Uventet filtype

en: Unknown author
nb_NO: Ukjent forfatter

en: Unknown error
nb_NO: Ukjent feil

en: Update Now
nb_NO: Oppdater nå

en: Upgrade to %s
nb_NO: Oppgrader til %s

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload PO
nb_NO: Last opp PO

en: Upload PO file
nb_NO: Last opp PO-fil

en: Upload a translation file
nb_NO: Last opp en oversettelsesfil

en: Use this file as template when running Sync
nb_NO: Bruk denne filen som mal når du kjører synkronisering

en: Use this translation
nb_NO: Bruk denne oversettelsen

en: Useful links:
nb_NO: Nyttige lenker:

en: User options
nb_NO: Brukeralternativer

en: User options apply to your WordPress login, across all sites
nb_NO: Brukeralternativer gjelder for din WordPress-pålogging, på tvers av alle nettsteder

[ctx: User role]
en: Translator
nb_NO: Oversetter

en: Usually the same as the text domain, but don't leave blank unless you mean to
nb_NO: Vanligvis det samme som tekstdomenet, men ikke la det være tomt om du ikke mener det

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: View
nb_NO: Se

en: View template
nb_NO: Vis mal

en: Visit official site
nb_NO: Besøk det offisielle nettstedet

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: We can't find the binary MO file that belongs with these translations
nb_NO: Vi finner ikke den binære .MO-filen som tilhører disse oversettelsene

en: We can't find the original PO file from which this was compiled
nb_NO: Vi kan ikke finne den opprinnelige .PO-filen som dette ble kompilert fra

en: Welcome to Loco Translate
nb_NO: Velkommen til Loco oversettelse

en: What's this?
nb_NO: Hva er dette?

en: WordPress Core
nb_NO: WordPress-kjernen

en: WordPress core
nb_NO: WordPress-kjernen

en: WordPress language
nb_NO: WordPress-språk

en: WordPress says the primary text domain is "%s"
nb_NO: WordPress sier det primære tekstdomenet er "%s"

en: WordPress updates
nb_NO: WordPress Oppdateringer

en: Write protected
nb_NO: Skrivebeskyttet

en: XML parse error
nb_NO: XML-analysefeil

en: XML setup
nb_NO: XML-oppsett

en: XML supplied is empty
nb_NO: XML som ble levert er tom

en: Y/m/d
nb_NO: d.m.Y

en: You can copy an existing PO file (recommended), or extract directly from source (advanced)
nb_NO: Du kan kopiere en eksisterende PO-fil (anbefalt) eller hente direkte fra kilde (avansert)

en: You can make changes in the Advanced tab if you need to override the current settings
nb_NO: Du kan gjøre endringer i Avansert fanen om du må overstyre gjeldende innstillinger

en: You can still translate any bundle that has a <a href="%s" target="_blank">template</a>
nb_NO: Du kan oversette enhver bunt som har en <a href="%s" target="_blank">mal</a>

en: You can update these translations directly from the editor to the file system
nb_NO: Du kan oppdatere disse oversettelsene direkte fra redigeringverktøyet til filsystemet

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tilstrekkelig rettigheter for å få tilgang til denne siden.

en: You're creating translations directly from source code
nb_NO: Du lager oversettelser direkte fra kildekode

en: You're creating translations from a POT file
nb_NO: Du oppretter oversettelse fra en POT-fil

en: You're running a development snapshot of Loco Translate
nb_NO: Du kjører en utviklingsversjon av Loco Translate

en: You're running the latest version of Loco Translate
nb_NO: Du kjører den siste (nyeste) versjonen av Loco oversettelse

en: Your admin language is %s.
nb_NO: Ditt administratorspråk er %s.

en: Your changes will be lost if you continue without saving
nb_NO: Endringene dine vil bli tapt om du fortsetter uten å lagre

en: Your file is identical to the existing one
nb_NO: Din fil er identisk med den eksisterende

en: Your file must be named as shown above where %1$s is the language code, e.g. %2$s
nb_NO: Filen din må ha et navn vis tsom over hvor %1$s er språkkoden, f.eks. %2$s

en: Your version of %1$s is out of date. We recommend you upgrade to at least v%2$s, but preferably to the latest stable version.
nb_NO: Din versjon av %1$s veldig gammel. Vi anbefaler at du oppgraderer til minst v%2$s, men helst til den siste stabile versjonen.

en: compiled
nb_NO: kompilert

en: https://wordpress.org/
nb_NO: https://nb.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/plugins/loco-translate/
nb_NO: https://nb.wordpress.org/plugins/loco-translate/

en: largest is %s
nb_NO: størst er %s

en: no wildcards
nb_NO: ingen jokertegn

en: the web server
nb_NO: webtjeneren

en: unconfigured
nb_NO: ukonfigurert
